Gdzie nocować w Zakopanem? Hotel, apartament, pensjonat, czy domek?

salon i kuchnia w apartamencie

Niezależnie od tego, gdzie chcemy się wybrać w podróż, nocleg jest pierwszą rzeczą, której poszukujemy. W przypadku wyjazdu do Zakopanego stajemy przed ogromnym dylematem. Musimy wziąć pod uwagę nie tylko lokalizację miejsca noclegowego, ale także jego charakter. W stolicy Tatr mamy bowiem hotele, pensjonaty, apartamenty, domki i wiele innych kwater. Co wybrać, by nie żałować? Na co zwrócić uwagę?

Nocleg w pensjonacie

Niewątpliwą zaletą pensjonatu jest cena. Nocleg w takim miejscu jest stosunkowo tani. Jednakże często pociąga to za sobą niższy standard. Ponadto pensjonat ma minimum 7 pokoi, musimy się więc liczyć z sąsiedztwem. Często można wykupić opcję z wyżywieniem, ale rzadko jest możliwość samodzielnego przyrządzania posiłków. Pokoje są niewielkie, czasem ze wspólnymi łazienkami. Pensjonaty mają różne położenie – część z nich mieści się w centrum, inne – na uboczach, w pobliżu szlaków turystycznych. Jednakże te w mieście mają inną wadę – nie zawsze jest gdzie zaparkować samochód. Dla wielu z nas to ważne.

Pensjonat w górach

Wolnoć Tomku w swoim domku

Wynajmowanie domku w Zakopanem to popularny sposób na spędzenie czasu w stolicy Tatr. Sprawdza się zwłaszcza, gdy wyjeżdżamy z grupą znajomych lub dziećmi. Dostajemy do dyspozycji w pełni wyposażony domek z 2-3 pokojami, kuchnią i łazienką. Pobyt uprzyjemnia taras lub balkon, często z widokiem na góry lub las. Jeśli w pobliżu nie ma wielu innych domków, to zyskujemy prywatność. Możemy spędzać czas na świeżym powietrzu, a w lecie – grillować. Niestety, domki zazwyczaj położone są na przedmieściach, a nawet – wysoko w górach. Zimą dostanie się do nich może być problematyczne.

Domek w górach

Nocowanie w apartamencie

Wybierając apartament jako miejsce na nocleg zyskujemy większą intymność niż w hotelu czy pensjonacie. Nikt nie puka do drzwi, nie ma recepcji, osób przechadzających się po korytarzach. Jako, że apartament to mieszkanie, zyskujmy więcej przestrzeni niż w typowym pokoju hotelowym, co daje nam komfort pobytu. Apartament to 2-pokojowe mieszkanie, co oznacza, że mamy oddzielne pomieszczenia: sypialnię, łazienkę i salon z w pełni wyposażoną kuchnią. Dzięki temu mamy możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków. Przydaje się to nie tylko, jak przyjeżdżamy na dłużej, ale także, jak towarzyszą nam dzieci. Ostatnią z korzyści jest więc możliwość zakwaterowania większej ilości osób.

wydodny apartament dla rodziny w Zakopanem

Hotelove

W Zakopanem znajdziemy też wiele hoteli. Słyną przede wszystkim z wysokiego standardu pokoi, a także z hotelowych restauracji z bardzo dobrą kuchnią. Możemy w nich udać się na basen, do sauny i na inne zabiegi spa. Hotele kuszą nas także innymi atrakcjami, np. wieczorami tematycznymi. W zasadzie najważniejszą zaletą wielu z nich jest dobre położenie. Prawda jest jednak taka, że cały dzień spędzamy na szlaku lub na poznawaniu Zakopanego, a płacimy wysoką cenę za dobę hotelową. Musimy więc wybierać – czy jedziemy cieszyć się wygodami, czy zwiedzać stolicę Tatr.

Korytarz w hotelu

Z powyższego zestawienia wynika, że każde z miejsc noclegowych ma nam wiele do zaoferowania. To, na które się zdecydujemy zależy tylko od nas i naszych potrzeb. Jeśli jednak nie wiemy, co jest dla nas najlepsze, to postawmy na apartament. Łączy w sobie przestrzenność domku, wysoki standard hotelu i dobrą lokalizację jak pensjonaty.