Zaplanuj aktywny wypoczynek w Zakopanem

Tatry

Wyjeżdżając do stolicy polskich gór zakładamy, że chcemy tam odpocząć od pracy, problemów, codziennego życia. To oczywiście nie musi wyglądać tak, że będziemy tylko siedzieć w karczmie czy wjeżdżać kolejką na Gubałówkę. Mnóstwo osób lubi wypoczywać aktywnie, a w górach okazji ku temu nie brakuje. Dobrze, by było, gdyby nasze miejsce noclegowe było położone blisko największych atrakcji w Zakopanem, co umożliwiłoby zaoszczędzenie czasu na przemieszczanie się. Jak aktywnie wypocząć będąc w Tatrach?

Kiedy najlepiej jechać?

Polskie góry mają to do siebie, że niezależnie od tego, czy pojedziemy tam zimą czy latem, będziemy mieli co robić. Kiedy już zarezerwujemy apartament w Zakopanem, możemy zacząć planowanie naszego pobytu. Co warto robić będąc w górach?

Piesze wędrówki

To chyba obowiązkowy punkt pobytu w górach. Zresztą mówi się, że kto był w Zakopanem, a nie chodził po górach, nie może się w ogóle do takiego pobytu przyznawać. Warto udać się chociażby nad Morskie Oko. Jeśli ktoś nie wierzy w swoje górskie możliwości i narzeka na kondycję, może wejść na Gubałówkę, chociaż sądząc po minach mijanych piechurów, widać, że to też nie jest łatwe zadanie. Jeśli jednak ktoś lubi aktywny wypoczynek, nie będzie to dla niego nic trudnego.

Widok na Tatry z Gubałówki

Snowboard czy narty?

To co wybierzemy, zależy od naszych indywidualnych upodobań. Jedno jest pewne, miejsc do szusowania nie zabraknie. Warto pomyśleć o tym, żeby wybierając apartament w Zakopanem, zdecydować się na taki, który będzie położony blisko tych narciarskich atrakcji. Lepiej spędzić czas na stoku niż tracąc go na dojazd do miejsca docelowego.

Na nartach w Zakopanem

Morze w Zakopanem

Nawet wielbiciele morza znajdą w górach coś dla siebie. Coraz więcej osób chętnie korzysta z oferty Aqua Parku w Zakopanem czy term w położonej blisko Bukowinie Tatrzańskiej. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, jacuzzi, tarasy z widokiem na Tatry zapewnią aktywny wypoczynek osobom w każdym wieku, od małych dzieci po seniorów. Obecność ratowników w tych obiektach sprawi, że będziemy czuć się bezpieczni i będziemy mogli śmiało wcielać w życie powiedzenie, że „Ruch to zdrowie”.

Zjeżdżalnia wodna

Aktywne zwiedzanie

Kto powiedział, że zwiedzanie musi być nudne? Jeśli wcześniej wiemy cokolwiek o danej atrakcji to poszerzanie wiedzy o niej nie będzie dla nas problemem. Zresztą podziwiania kultury podhalańskiej nie należy ograniczać tylko do samego zwiedzania. Zakopane to również karczmy, w których czuć niepowtarzalny klimat gór. O to najlepiej zadbają górale, którzy są znani ze swojej gościnności, ale też będziemy mieli okazję spróbować potraw, które są dostępne tylko w tym regionie.

Muzeum Kasprowicza w Zakopanem

Co dla dzieci?

W Zakopanem możemy znaleźć kilka parków linowych, które są sporą atrakcją nie tylko dla dzieci. Mosty, kładki, liny, huśtawki, belki i inne tego typu atrakcje sprawią, że dreszcz adrenaliny opuści nas dopiero na mecie. Kto może z tego skorzystać? Właściwie każdy. Nie ma tu większych ograniczeń wiekowych, a wyszkolona ekipa zadba o to, by wszyscy byli i czuli się bezpiecznie.