Jak wybrać apartament w Zakopanem?

Sypilania w apartamencie Madera

Wybór odpowiedniego apartamentu na urlop może okazać się dla każdego nie lada wyzwaniem. Zakopane od lat posiada ogromną bazę noclegową. Hotele, hostele, kwatery, prywatne domki, apartamenty… To, który nocleg wybierzemy, zależy od nas samych, a przede wszystkim od naszych potrzeb. Na co zwrócić uwagę przy wyborze apartamentu? Co wziąć pod uwagę szukając noclegu?

Najważniejsza lokalizacja

Wybierając apartament w Zakopanem wiele osób zwraca uwagę na lokalizację. Fani gór dzielą się na dwie grupy: zwolenników Krupówek i wielbicieli gór. Ci pierwsi szukają bazy noclegowej blisko centrum, żeby w 5 minut dojść właśnie na słynne Krupówki czy na Targ pod Gubałówką. Nie wspominając już o odwiedzaniu licznych karczm czy muzeów. Ci drudzy zaś, cenią ciszę i spokój, dlatego poszukują apartamentów położonych na obrzeżach Zakopanego.

Jaki standard?

Każdy turysta ma inne wymagania. Jednego zadowoli wynajęta kwatera z łóżkiem i łazienką, a drugiego komfortowy apartament w centrum Zakopanego. Tutaj wszystko zależne jest od naszych potrzeb, ale też celu wyprawy. Osoby, które o świcie będą wychodziły w góry i wracały wieczorem, raczej nie będą przykładały takiej wagi do standardu. Dla miłośników gór to sprawa drugorzędna. Ale jeśli ktoś przyjeżdża tutaj odpocząć i skorzystać z takich rozrywek jak na przykład aqua park, to wtedy komfort zaczyna odgrywać istotną rolę.

Istotna cena

Noclegi w Zakopanem zaczynają się od 30zł za dobę. Wszystko zależy od wspomnianego wcześniej standardu. Chociaż nie może sobie na niego pozwolić każdy. Wynajmując apartament w Zakopanem w kilka osób koszty nie będą wysokie, a komfort, jaki w nich zastaniemy, będzie na najwyższym poziomie. Warto też zwrócić uwagę na wyposażenie apartamentu. Jeśli już się na niego decydujemy to wybierzmy taki, w którym jest w pełni urządzona kuchnia. To szczególnie ważne dla rodzin z małymi dziećmi, którym często trzeba przygotowywać samodzielnie posiłki.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Wiele mówiło się już o apartamentach, które w rzeczywistości nie istniały. Kusiły turystów zazwyczaj niską ceną i ładnymi zdjęciami, ale po przyjeździe do Zakopanego okazywało się, że takie apartamenty w ogóle nie istnieją. Jeśli więc jedziemy gdzieś pierwszy raz to zawsze możemy dany nocleg sprawdzić w specjalnym rejestrze w Urzędzie Miasta w Zakopanem, żeby nie zostać na bruku, kiedy już będziemy u celu podróży.

Cel podróży

Od tego również uzależnione jest wybieranie noclegu. Jeśli w planach mamy świętowanie rocznicy ślubu, oczywiste jest, że wybierzemy kameralny apartament, najlepiej z kominkiem, który stworzy intymny nastrój i z tarasem, z którego będzie widać góry. Jeśli jedziemy na rodzinny wyjazd, wybierzmy przestronny apartament, który pomieści większą liczbę osób. Jeśli natomiast podróżujemy z czworonogiem, zapytajmy czy nie będzie z nim problemu, ponieważ niektórzy właściciele nie życzą sobie psów. Lepiej wiedzieć to wcześniej niż być zaskoczonym w dniu przyjazdu.